77 433 88 88 office@dworbiskupi.pl
Dom Opieki Dwór Biskupi Aleja Lompy 3, 48-300 Nysa, 77 433 88 88

Dwór Biskupi – najpiękniejsze miejsce do życia

Dom Opieki Dwór Biskupi znajduje się w odrestaurowanym Dworze Biskupów Wrocławskich w Nysie, przy ulicy Aleja Lompy 3. Kompleks tworzy pięć historycznych obiektów, powstałych w różnych epokach, począwszy od wczesnego średniowiecza. Dom Opieki położony jest w centrum Nysy, od strony Kościoła N.M.P. oraz Pałacu Biskupiego, otoczony fosą, o układzie zabudowy w kształcie litery U, położony jest na obszarze 13 500 m2, z barokowym dziedzińcem oraz zespołem parkowym. Dzięki różnorodności funkcji lokali Dworu Biskupiego stworzyliśmy wyjątkowe – jedyne w Polsce – tak przyjazne seniorom miejsce w kraju – Miasto Seniorów.

Dom Opieki Dwór Biskupi wyróżnia się estetyką zabudowy od pozostałych ofert krajowych i zagranicznych. Znając potrzeby seniorów XXI Wieku, uczyniliśmy wszystko, by pobyt w domu opieki nie kojarzył się z pobytem szpitalu, czy w zamkniętym, pozbawionym duszy ośrodku. Nie ma powodów, dla których seniorzy nie mogliby mieszkać w warunkach naprawdę komfortowych, w obiekcie o wysokich walorach estetycznych – taki jest właśnie Dom Opieki Dwór Biskupi.

Bezpieczeństwo i komfort

Zabytkowe wnętrza służą komfortem i zadziwiają architekturą. Dwór Biskupów Wrocławskich w Nysie, jako jedyny taki obiekt w Polsce oferuje pobyty w różnych terminach, w komfortowych mieszkaniach, z najszerszą w kraju ofertę opiekuńczą i kulturalną. Pokoje mieszkalne pozbawione są barier architektonicznych i wyposażone w system przywoławczy. Przestronne łazienki przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych, zapewniają komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Na co dzień o bezpieczeństwo seniorów dbają doświadczeni opiekunowie, rehabilitanci, pielęgniarze i lekarze. Kompleks wyposażony jest w system kamer, pensjonariusze wyposażeni są w personalizowane opaski telemedyczne. Wewnętrzne procedury i kontrola ich stosowania gwarantują w maksymalnym stopniu bezpieczeństwo pobytu mieszkańców

Przyjaźń i wspólnota

Dwór Biskupi jest miejscem powstawania prawdziwych przyjaźni i wyjątkowej społeczności seniorów. Pozwala na spotkanie osób bliskich duchowo, o podobnych upodobaniach. Dbamy o nawiązywanie i podtrzymywanie nowych relacji towarzyskich, nie ma bowiem nic gorszego od samotności i wykluczenia społecznego osób starszych. Tworzymy wyjątkową, aktywną społeczność, rodzinę opartą na naszych wyborach, przyjaźni i zaufaniu. Dwór Biskupi nie jest zamkniętą enklawą, odizolowaną od świata zewnętrznego, lecz miejscem pełnym życia, aktywności i z najszerszą na polskim rynku ofertą bytową.