77 433 88 88 office@dworbiskupi.pl
Dom Opieki Dwór Biskupi Aleja Lompy 3, 48-300 Nysa, 77 433 88 88

Dwór Biskupi – bo życie jest piękne!

Dom Opieki Dwór Biskupi znajduje się w historycznym Dworze Biskupów Wrocławskich w Nysie, przy ulicy Aleja Lompy 3. Kompleks tworzy pięć historycznych obiektów, powstałych w różnych epokach, począwszy od wczesnego średniowiecza. Dom Opieki położony jest w centrum Nysy, od strony Kościoła N.M.P. oraz Pałacu Biskupiego, otoczony fosą, o układzie zabudowy w kształcie litery U. Dom Opieki położony jest obszarze 13 500 m2, z barokowym dziedzińcem oraz zespołem parkowym. Dzięki różnorodności funkcji Dworu Biskupiego, stworzyliśmy wyjątkowe, jedyne takie w Polsce, miejsce przyjazne seniorom – Miasto Seniorów.

Dom Opieki Dwór Biskupi wyróżnia się estetyką zabudowy oraz bogactwem architektury. Znając potrzeby seniorów XXI Wieku, uczyniliśmy wszystko, by pobyt w domu opieki nie kojarzył się z pobytem szpitalu, czy w zamkniętym, pozbawionym duszy ośrodku. Nie ma powodów, dla których seniorzy nie mogliby mieszkać w warunkach naprawdę komfortowych, w obiekcie o wysokich walorach estetycznych. Taki jest właśnie Dom Opieki Dwór Biskupi.

Bezpieczeństwo i komfort

Na co dzień o bezpieczeństwo seniorów dbają doświadczeni opiekunowie, rehabilitanci, pielęgniarze i lekarze. Kompleks wyposażony jest w system kamer, system przyzywowy, pensjonariusze mogą korzystać z personalizowanych opasek telemedycznych. Wewnętrzne procedury domu opieki i kontrola ich stosowania gwarantują w maksymalnym stopniu bezpieczeństwo pobytu mieszkańców. Z nami będziesz czuć się naprawdę bezpiecznie.

Przyjaźń i wspólnota

Dom Opieki Dwór Biskupi jest pełen prawdziwych przyjaźni, tworzymy tu na co dzień wyjątkową społeczność seniorów. U nas spotkasz osoby bliskie Ci duchowo, o podobnych upodobaniach. Dbamy o nawiązywanie i podtrzymywanie nowych relacji towarzyskich, nie ma bowiem nic gorszego od samotności i wykluczenia społecznego osób starszych. Tworzymy wyjątkową, aktywną społeczność, rodzinę opartą na naszych wyborach, przyjaźni i zaufaniu. Dom Opieki Dwór Biskupi nie jest zamkniętą, odizolowaną od świata zewnętrznego enklawą, lecz miejscem pełnym życia, aktywności i z najpełniejszą ofertą pobytową.