77 433 88 88 office@dworbiskupi.pl
Dom Opieki Dwór Biskupi Aleja Lompy 3, 48-300 Nysa, 77 433 88 88

Rehabilitacja pooperacyjna

Rehabilitacja dla mieszkańców Domu Opieki Dwór Biskupi stanowi stały element programu zajęć, opracowanego indywidualnie dla każdego seniora. Nasi rehabilitanci systematycznie usprawniają sprawność ruchową mieszkańców oraz dzięki regularnym ćwiczeniom minimalizują typowe dolegliwości wieku podeszłego.

Ośrodek Rehabilitacji Seniorów oferuje nadto turnusy i zajęcia indywidualne w ramach rehabilitacji pourazowej i pooperacyjnej. Powszechnie panuje przekonanie, że sala operacyjna to nic innego jak warsztat samochodowy. I choć przedmiot naprawy jest nieco inny, zasada pozostaje ta sama: naprawione – można jechać. To nie takie proste. Wykonywany przez ortopedę zabieg to też uraz, tyle że kontrolowany. Podobnie jak skaleczony palec operowane tkanki potrzebują czasu na wygojenie. Jednak tego procesu nie można pozostawić bez wsparcia i kontroli.

Rehabilitacja pooperacyjna to jedyny sposób na możliwie szybki powrót do pełnej sprawności przy uwzględnieniu ograniczeń wynikających z techniki przeprowadzonego zabiegu. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonana/przekonany, poniższa lista rzeczy, które mogą pójść zupełnie „nie tak” jeśli zaniedbasz rehabilitację po zabiegu:

  1. utrwalone ograniczenie zakresu ruchu;
  2. zrosty tkanek (patrz pkt 1);
  3. skrócenie długości mięśni tzw. przykurcz (również pkt 1);
  4. osłabienie siły mięśni;
  5. brak kontroli ruchu;
  6. dodatkowe dysfunkcje (kręgosłup, barki)