77 433 88 88 office@dworbiskupi.pl
Dom Opieki Dwór Biskupi Aleja Lompy 3, 48-300 Nysa, 77 433 88 88

Wizyta w Dworze Biskupim

Wizyta

Po wstępnej rozmowie telefonicznej oraz przekazaniu podstawowych informacji, zapraszamy rodzinę lub rodzinę z przyszłym mieszkańcem na spotkanie do Dworu Biskupów Wrocławskich. Tu zapoznamy przyszłego pensjonariusza z miejscem, personelem, innymi mieszkańcami, salami, klubami, programem zajęć i ofertą kulturalną, i wieloma innymi ciekawymi miejscami, w jakich będzie mógł spędzać czas.

W trakcie wizyty zaprezentujemy dostępne pokoje mieszkalne, ustalimy czy, i jakie meble, rzeczy osobiste lub pamiątki chce bliska Ci osoba wziąć ze sobą do domu opieki. W razie potrzeby ustalimy jak przewieźć rzeczy osobiste pensjonariusza do Dworu Biskupiego, czy zrobi to rodzina, czy sami zajmiemy się przeprowadzką.

Podczas tego spotkania poprosimy również o rozmowę z naszym dietetykiem. Krótkie spotkanie z dietetykiem pozwoli nam dostosować menu do stanu zdrowia oraz upodobań kulinarnych pensjonariusza. Ustalimy również termin wizyty u naszego lekarza oraz wykonania kilku podstawowych badań lekarskich, w celu:

  • uzyskania wiedzy o aktualnym stanie zdrowia
  • „ustawienia” ilości i rodzajów lekarstw, jakie będą przyjmowane przez naszego mieszkańca – o ile leki takie muszą być przez pensjonariusza przyjmowane wg wskazań lekarza
  • zapewnienia maksymalnej ochrony zdrowia

W trakcie wizyty zapoznamy Cię z Regulaminem Pobytu w Domu Opieki, przedstawimy Regulamin Wewnętrzny dla pracowników oraz procedury postępowania, a następnie wspólnie ustalimy formę, zakres niezbędnej opieki oraz termin przyjęcia do domu opieki.

Otrzymasz również propozycję umowy pobytu w domu opieki, z którą możesz zapoznać się na miejscu lub w Twoim domu

Pamiętaj, że w każdej chwili nasz personel pomoże Ci w wypełnieniu wszelkich formalności. Wystarczy zadzwonić