77 433 88 88 [email protected]
Dom Opieki Dwór Biskupi Aleja Lompy 3, 48-300 Nysa, 77 433 88 88

Czym jest Dom opieki?

Domy opieki XXI wieku to znacznie więcej, niż placówki opiekuńcze, z jakimi spotykaliśmy się jeszcze nie dawno na co dzień. Świat się zmienił, zmieniły się i potrzeby oraz oczekiwania seniorów. Aktywność fizyczna, intelektualna oraz przede wszystkim aktywność społeczna osób starszych, są równie ważne w procesie opieki senioralnej, jak wizyty lekarskie, rehabilitacja czy terapia zajęciowa. Dom Opieki Dwór Biskupi pełni funkcje opiekuńcze, rehabilitacyjne, społeczne, rekreacyjne, edukacyjne oraz kulturalne, przywracając osoby starsze rodzinie, przyjaciołom i lokalnej społeczności. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą Domu Opieki Dwór Biskupi.

Kiedy potrzebujesz domu opieki

Opieka nad osobami starszymi przez członków rodzin jest naturalnym etapem w życiu każdego z nas. Miłości, jaką obdarzamy najbliższe nam osoby w jesieni ich życia nie da się zastąpić niczym. To również naturalny czas w życiu każdej rodziny. Niestety, dla wielu z nas przychodzą chwile, kiedy nie już jesteśmy w stanie zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo osób starszych, a przede wszystkim osób niesamodzielnych, wymagających stałej i przede wszystkim profesjonalnej pomocy. Są to trudne chwile i jeszcze trudniejsze wybory. Na jednej szali kładziemy bowiem nasze emocje, miłość, przywiązanie, a nawet naturalnie pojawiające sie wyrzuty sumienia, na drugiej szali znajdują się: bezpieczeństwo, zdrowie bliskiej nam osoby, zdrowie naszej rodziny i w konsekwencji odpowiedzialność za drugą osobę. Czas, w którym nasze możliwości nie są w stanie sprostać potrzebom bliskich nam osób, kiedy nasza wewnętrzna potrzeby opieki zagraża bezpieczeństwu osoby wymagającej stałej fachowej pomocy, jest tym okresem, w którym powinniśmy w sposób odpowiedzialny rozważyć co jest dla osoby starszej lepsze.  Dom Opieki Dwór Biskupi w Nysie stworzono dla wszystkich, którzy wymagają stałej pomocy na co dzień. Nasi podopieczni otrzymają tu profesjonalną opiekę pielęgniarską i medyczną. Jesteśmy po to, by zapewnić realne bezpieczeństwo, komfort oraz życie na najwyższym z możliwych poziomie.

Jakie usługi świadczymy

  • całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku
  • terapię zajęciową
  • opiekę czasową
  • opiekę dzienną
  • rehabilitację
  • usługi kulturalne
  • całodzienne wyżywienie
  • dostęp do lekarzy ogólnych oraz specjalistów

Cennik

Dom Opieki Dwór Biskupi

Dom Opieki Dwór Biskupi tworzy wyjątkowe środowisko, które pełni funkcje prawdziwego Miasta Seniorów. Z jednej strony kompleks zabytkowych budynków zachwyca swoją historią i architekturą, z drugiej strony nowoczesne wyposażenie, technika w służbie zdrowia i opieki, czynią Dwór Biskupi nowoczesnym kampusem łączącym historię z nowoczesnością w służbie osobom starszym. Dom Opieki Dwór Biskupi jest jedynym takim obiektem w Polsce, zapewnia bowiem wszystko, czego wymagają wyzwania XXI wieku, zapewniając jednocześnie niespotykaną na co dzień jakość oraz nowoczesne programy opieki i rozwoju personalnego.

Nasi mieszkańcy nie są izolowani i skazani wyłącznie na obecność osób schorowanych. Potrafimy zapewniając niezbędny spokój i bezpieczeństwo, przywrócić społecznie seniorów, utrzymywać kontakty z seniorami oraz wolontariuszami spoza dom opieki, jak również z pisarzami, artystami, muzykami. Jesieni życia w Dworze Biskupim bliżej do pięknej złotej polskiej jesieni, niż pory końca roku