77 433 88 88 [email protected]
Dom Opieki Dwór Biskupi Aleja Lompy 3, 48-300 Nysa, 77 433 88 88

Dwór Biskupi – bo życie jest piękne!

Dom Opieki Dwór Biskupi decyzją 16/2019 Wojewody Opolskiego został wpisany do rejestru placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku w województwie opolskim, pod numerem 21.

Dom Opieki Dwór Biskupi mieści się w historycznym zespole Dworu Biskupów Wrocławskich w Nysie, przy ulicy Aleja Lompy 3. Kompleks tworzy pięć historycznych obiektów, powstałych w różnych epokach, począwszy od wczesnego średniowiecza. Od strony Kościoła N.M.P. i Pałacu Biskupiego, otoczony fosą, położony na obszarze 13 500 m2, z barokowym dziedzińcem i zespołem parkowym. Dzięki różnorodności funkcji Dworu Biskupiego, stworzyliśmy wyjątkowe, jedyne takie w Polsce, miejsce przyjazne seniorom – Miasto Seniorów.

Dwór Biskupi wyróżnia estetyką i bogactwo architektury, oferując wygodę, bezpieczeństwo i komfort. Poznaj nasza ofertę!

Bezpieczeństwo i komfort

Na co dzień o bezpieczeństwo seniorów dbają doświadczeni opiekunowie, rehabilitanci, pielęgniarze i lekarze. Kompleks wyposażony jest w system kamer, system przyzywowy, pensjonariusze mogą korzystać z personalizowanych opasek telemedycznych. Wewnętrzne procedury domu opieki i kontrola ich stosowania gwarantują w maksymalnym stopniu bezpieczeństwo pobytu mieszkańców. Z nami będziesz czuć się naprawdę bezpiecznie.

Przyjaźń

Dom Opieki Dwór Biskupi jest pełen prawdziwych przyjaźni, tworzymy tu na co dzień wyjątkową społeczność seniorów. U nas spotkasz osoby bliskie Ci duchowo, o podobnych upodobaniach. Dbamy o nawiązywanie i podtrzymywanie nowych relacji towarzyskich, nie ma bowiem nic gorszego od samotności i wykluczenia społecznego osób starszych. Tworzymy wyjątkową, aktywną społeczność, rodzinę opartą na naszych wyborach, przyjaźni i zaufaniu. Dom Opieki Dwór Biskupi nie jest zamkniętą, odizolowaną od świata zewnętrznego enklawą, lecz miejscem pełnym życia, aktywności i z najpełniejszą ofertą pobytową.