77 433 88 88 office@dworbiskupi.pl
Dom Opieki Dwór Biskupi Aleja Lompy 3, 48-300 Nysa, 77 433 88 88

Bezpieczeństwo i wspólnota

Bezpieczeństwo i wspólnota mieszkańców Domu Opieki dwór Biskupi są naszymi priorytetami. Cały obiekt oraz części wspólne podlegają profesjonalnemu monitoringowi kamer przemysłowych, z wyłączeniem stref prywatnych zajmowanych wyłącznie przez mieszkańca. Wszystkie pokoje oraz łazienki wyposażone są w system przywoławczy, w całym obiekcie dostępne jest darmowe Wi-Fi, w pokojach TV cyfrowa, radio, lodówka, w pełni wyposażona kuchnia. O bezpieczeństwo mieszkańców przez cały okres pobytu dba nasz personel opiekuńczy, pielęgniarki oraz lekarze w ramach dyżurów. Przez cała dobę, w razie potrzeby, nasz personel służy pomocą w każdej sytuacji życiowej.

Mieszkania dla seniorów wśród innych oferowanych na krajowym rynku wyróżniają historyczne wnętrza Dworu Biskupiego, jakość i funkcjonalność, przestrzeń oraz architektura i walory stylowej aranżacji wnętrz. Seniorzy mogą samodzielnie kształtować aranżację swoje mieszkania, w którym będą przebywać, mogą je wyposażać we własne meble oraz rzeczy osobiste, wśród których czują się najlepiej. Przestrzenie wspólne urządzone są w zabytkowych wnętrzach dawnego zespołu Dworu Biskupów Wrocławskich w Nysie, pokoje są obszerne, wysokie, wszystkie łazienki dostosowane do  potrzeb osób niepełnosprawnych, bez barier architektonicznych.

W całym obiekcie, na przestrzeni 8 000 m2 zlokalizowane są liczne lokale użytkowe, od butikowego hotelu dla członków rodzin, przez restauracje, kawiarnię, najpiękniejszą w regionie historyczną salę balową, ekskluzywną salę koncertową, salę przyjęć, centrum fitnessowe „Fitt 60+”, kluby seniorów, salę kinową, sale telewizyjne, bibliotekę, gabinety kosmetyczne, fryzjerskie, sauna, gabinety lekarskie i zabiegowe.

Tworzeniu wspaniałej wspólnoty pensjonariuszy służą nie tylko piękne wnętrza zabytkowego, ale i najbogatsza oferta wydarzeń kulturalnych. Wspólne zajęcia i uczestnictwo w licznych wydarzeniach kulturalno-edukacyjnych są doskonałym sposobem nie tylko na tworzenie wspólnoty ale i jej stałe poszerzanie z seniorami spoza domu opieki.