77 433 88 88 [email protected]
Dom Opieki Dwór Biskupi Aleja Lompy 3, 48-300 Nysa, 77 433 88 88

Miasto Seniorów

 

Prestiżowy obiekt – Dwór Biskupów Wrocławskich. Bezpieczna lokalizacja, naturalne otoczenie wypoczynku i relaksu. Funkcje miasta w jednym miejscu. Prawdziwe miasto seniorów, historia i nowoczesność w jedynym kampusie senioralnym w kraju.

 

%

Bezpieczeństwo&Zdrowie

%

Profesjonalizm

%

Zaangażowanie

%

Zadowolenie seniorów

Czym jest Miasto Seniorów?

 

Miasto Seniorów oferuje ekskluzywne pokoje i mieszkania w zabytkowym Dworze Biskupim w otoczeniu barokowego dziedzińca i własnego zespołu parkowego. Miasto Seniorów to dużo więcej niż zwykłe osiedle mieszkalne seniorów, jest w pełni samowystarczalne, w zabytkowych obiektach znajdziesz wszystkie funkcje współczesnego, bezpiecznego miasta.

 

 

Dwór Biskupi zapewnia pełną całodobową opiekę wykwalifikowanego personelu, opiekę pielęgniarską i dostęp do opieki medycznej, bez konieczności opuszczania kampusu. Wizyty lekarskie odbywają się na miejscu, współpracujemy ze szpitalami i ośrodkami specjalistycznymi. Nasi pensjonariusze objęci są stałą opieką pielęgniarską w ramach programu dydaktycznego Wydziału Pielęgniarstwa PWSZ Nysa. Opieka medyczna realizowana jest w nowoczesnych gabinetach zabiegowych, salach rehabilitacyjnych oraz terapii zajęciowej.

 

Nasz dom opieki posiada najbogatszą w kraju ofertę kulturalną i edukacyjną, dzięki którym w pełni zasługuje na status domu opieki artystów, sztuki i kultury. Historia, kultura i sztuka są tu na każdym kroku. Współpracujemy z Domem Kultury im. W. Pawlik, Państwową Szkoła Muzyczna I i II Stopnia, Instytutem Jazzu PWSZ Nysa, artystami, malarzami i pisarzami z całego kraju i zagranicy. W salach balowej i koncertowej, na scenie muzycznej Stereo oraz na barkowym dziedzińcu organizowane są liczne koncerty muzyki klasycznej, jazzu, recitale, pokazy, występy artystów.

  • % Seniorów w Polsce 20%
  • Popyt na domy opieki 55%
  • Świadczenie socjalne 70%

Jak powstawał Dwór Biskupi

N

Rok 1223

Na ten rok datuje się pierwsze wzmianki w annałach dotyczące murów obronnych Nysy, obecnie tworzących linię zabudowy budynku dawnych warsztatów artyleryjskich

Wiek XIX

Z okresu XIX wieku pochodzi najmłodszy z obiektów zespołu Dworu Biskupiego – obecnie Hotel Court Park

XXI wiek

W latach 2015-2018 rewitalizacja Dworu Biskupiego oraz zmiana jego funkcji na Dom Opieki i Miasto Seniora

Dom Opieki – miasto w mieście

 

W Dworze Biskupim oferujemy pełen zakres usług opiekuńczych oraz wszystko, co niezbędne dla bezpiecznego i komfortowego funkcjonowania społeczności osób starszych. Dbałość o spokój i wypoczynek nie muszą oznaczać faktycznej izolacji od świata zewnętrznego, a przez to izolacji od zdobyczy XXI wieku.

Najważniejsze w Mieście Seniorów jest przywrócenie mieszkańców do aktywnego życia, likwidacja ciążącego na co dzień wykluczenia społecznego. Dzięki uniwersalności funkcji Dworu Biskupiego pensjonariusze mają pełne prawa i możliwości do korzystania ze zdobyczy cywilizacyjnych oraz do udziału i aktywnego tworzenia społeczności lokalnej.

W ramach ceny pobytu, mieszkańcy domu opieki mają do dyspozycji barokowy dziedziniec, zespół parkowy, fontanny, możliwość uprawy kwiatów, mieszkania z własnym zwierzęciem, udziału w koncertach we własnej sali koncertowej, udziału w licznych zespołach, klubach, spotkaniach z aktorami, pisarzami, malarzami, historykami.

Mieszkańcy domu opieki mogą również, jako pełnoprawny gospodarz zapraszać do Miasta Seniorów bliskich, na których czeka Hotel Court Park, restauracje, kawiarnie, ogródki kawiarniane, sala balowa i koncertowa, sala przyjęć i fitness, wellness.

Czy pobyt w Dworze Biskupim jest drogi?

 

 

 

 

Nie. Pomimo znacznie wyższego standardu mieszkań, otoczenia oraz zakresu usług, koszt pobytu jest niższy do innych porównywalnych obiektów. Ceny w roku 2018 rozpoczynają się już od 3 000 zł za miesiąc, co wynika z liczby miejsc w ośrodku i polityki firmy. Sprawdź ceny

 

 

 

 

Czy można ustalać cenę pobytu?

 

Tak. Cena pobytu uzależniona jest od kilku czynników, np. stanu zdrowia pensjonariusza, jego stopnia samodzielności, wyboru wielkości oraz położenia pokoju. Nasz personel, w razie potrzeby, służy pomocą w sprawach związanych z załatwieniem formalności oraz określeniem należnych pensjonariuszowi świadczeń.

 

 

Czy są na miejscu lekarze?

Tak. W ramach pobytu, mieszkańcowi przysługują wizyty na miejscu u zatrudnianych przez nas lekarzy ogólnych i specjalistów. Nasi pensjonariusze nie muszą być dowożeni do lekarzy, lekarze są na miejscu. Współpracujemy również z instytucjami zewnętrznymi, szpitalami, ośrodkami specjalistycznymi. Dom Opieki Dwór Biskupi zlokalizowany jest w odległości 2-3 minut jazdy od ZOZ Nysa oraz Polsko-Amerykańskiej Klinika Serca. Nasz personel pielęgniarski, na co dzień zadba o prawidłowe przyjmowanie leków, terapeuci o sprawność fizyczną i psychiczną.

 

 

 

Czy są na miejscu usługi fryzjerskie i kosmetyczne?

Tak, w bezpośrednim sąsiedztwie domu opieki znajduje się Wydział Pielęgniarstwa szkoły wyższej PWSZ Nysa, dzięki czemu oferujemy na miejscu usługi fryzjerstwa, kosmetologii, masażu, rehabilitacji i wiele innych. W cenie pobytu w domu opieki wliczone są wizyty u stylistów i fryzjerów oraz u kosmetyczki – wszystko na miejscu w stylowych salonach lub – w przypadku takiej potrzeby – po prostu w pokoju mieszkańca. Nasi podopieczni są najbardziej zadbanymi i pensjonariuszami w kraju 🙂

 

Każdy senior ma prawo być szczęśliwy, bezpieczny i aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. W Dworze Biskupim nikt nie jest wykluczony społecznie, wszyscy tworzą wyjątkową społeczność w swoim mieście. Nowoczesne społeczeństwo tworzą doświadczeni ludzie.

Masz prawo

Zdrowie osób starszych jest stale zagrożone nie tylko z uwagi na upływ czasu. Dla prawdziwego bezpieczeństwa niezbędna jest stała kontrola lekarzy i dietetyków. W Dworze Biskupim o zdrowie seniorów dbają najlepsi dietetycy, kucharze, pielęgniarki i opiekunowie

Bądź bezpieczny

Dbamy aktywnie o utrzymywanie jak najbliższych kontaktów z rodziną. Ekskluzywny Hotel Court Park, restauracje Mono&Stereo, Cafe Senior, sala przyjęć, sala koncertowa, liczne atrakcje w samym Dworze Biskupim oraz atrakcje turystyczne w Nysie, przyczyniają się do zwiększania liczby odwiedzin rodzin seniorów.

Kontakt z rodziną

Kto pyta nie błądzi ...

Jeśli masz pytania do nas, po prostu napis lub zadzwoń. Nasz personel pomoże we wszelkich sprawach związanych z pobytem w domu opieki