Tai chi

Bardzo atrakcyjną formą zajęć dla seniorów są zajęcia tai chi, prowadzone w okresie wiosna-jesień na dziedzińcu Dworu Biskupiego. Dom Opieki Dwór Biskupi zaprasza na zajęcia tai-chi dla seniorów, dzięki którym nauczysz się prawidłowo oddychać, wyciszać oraz efektywnie odpoczywać.

Aktywność fizyczna to doskonały środek wspomagający utrzymanie i poprawę ogólnej sprawności seniorów, jednak tylko wtedy, gdy ćwiczenia są prowadzone bezpiecznie i odpowiednio do możliwości osób starszych

Kinezygerontoprofilaktyka

W ćwiczeniach służących wzmacnianiu mięśni posturalnych, szczególnie w trakcie ich napinania, ważne jest, aby nie wstrzymywać oddechu i zadbać o prawidłową akcję wdechu i wydechu.

Ciekawym i prozdrowotnym elementem zajęć są ćwiczenia oddechowe i relaksacji, które pozwalają wyciszyć się i odpocząć nie tylko po zajęciach, lecz także pomiędzy ćwiczeniami.

Kinezygerontoprofilaktyka skupia się na prowadzeniu zajęć ruchowych z seniorami w taki sposób, aby mogli uzyskać w ramach ćwiczenia ciała nie tylko korzyści zdrowotne i sprawnościowe, lecz także mogli poczuć się odprężeni i zrelaksowani.

Chodzi tu o wybór zarówno ćwiczeń wolnych (bez żadnego sprzętu), z przyborem, jak i na przyrządach (np. rowerek stacjonarny), kształtujących główne grupy mięśniowe aktywnych seniorów.